Menu
 
 
 
 
Historie
 

Roku 1996 se již klávesákovi a skladateli Tuomasu Holopainenovi nechtělo podílet na projektech jiných kapel a proto oslovil své přátele zpěvačku Tarju Turunen a kytaristu Emppu Vuorinena. Téhož roku nahráli tři akustické demo skladby, z nichž byla první pojmenovaná Nightwish. Tato píseň se dostala do podvědomí lidí natolik, že určila název skupiny.

Přibližně rok po založení kapely se na scéně objevil známý finský vydavatel label Spinefarm Records, který jim nabídl smlouvu. Nighwish na tuto výzvu odpověděli přibráním bubeníka Jukky Nevalainena, také vyměnili akustickou kytaru za elektrickou a po několik týdnů pilně cvičili. Plodem jejich úsilí bylo sedmero písní alba Angels Fall First, které se okamžitě umístilo na 31 pozici v žebříčku. Na konci roku 1997 odehráli svůj první koncert v milovaném Kitee.

Duben roku 1998 byl ve znamení natáčení prvního videa The Carpenter. Tou dobou se ke skupině připojil basák Sami Vänskä a jejich spolupráce dala vzniknout úspěšnému albu oceanborn. Jeho úspěch překročil jejich všechny očekávání, v prodejnosti se vyšvihl až na pátou příčku. Singl Sacrament of Wilderness se dokonce po několik týdnu držel na první příčce. Oceanborn se proto brzy dostal i za hranice Finska a odstartoval tak první evropské turné, a to hnedka 26 konzertů.

Začátek roku 2000 znamenal započetí prací na třetím albu. V květnu byl již Wishmaster dokončen a téměř okamžitě katapultován na první místo žebříčku. Německý magazín Rock Hard ho i přes silou konkurenci bez váhání nazval albem měsíce. Ihned po tomto úspěchu vyrazili na "Wishmaster World Tour", kterou odstartovali tradičně v Kitee a přes velké finské festivaly zamířili Jižní Ameriku a také Kanadu. Během turné se dočkali zasloužené odměny v podobě zlatých desek za album Oceanborn a singly Sacrament of Wilderness, Walking in the Air a Sleeping Sun.

Další projekt, na který zaměřili svojí pozornost byl živý koncertní záznam na DVD, VHS a pro finské fanoušky limitovaná edice živě nahraného alba. Záznam je zakončen předáváním platinové desky za Wishmastera a zlaté za singl Deep Silent Complete. Poté následovala další dvě alba - From Wishes To Eternity (koncertní záznam spojený s DVD) a "minialbum" Over The Hills And Far Away - vydan roku 2001.

Kvůli dlouhotrvajícím neshodám nakonec došlo k nevyhnutelnému a kapelu opustil Sami Vänskä. Jeho místo pro připravované album a následné turné zaplnil Marco Hietala, známí s předešlého působení v kapelách Tarot a Sinergy. V květnu 2002 spatřilo světlo světa veleúspěšné album Century Child, jenž již po dvou týdnech získalo platinovou desku. Díky němu se také skupině poprvé podařilo obsadit první příčky finských žebříčků singlů i alb. Podobně kladného přijetí se albu dostalo i zahraničí. Následné turné odstartovali v červenci v Jižní Americe a téměř všechny představení byli plně vyprodané..

Rok 2004 byl považován za důležitý mezník kapely a dychtivě očekávané album Once bylo provázeno masivní mediální kampaní. Společně se singlem Nemo se fanoušci dočkali velkorozpočtového videoklipu. Samotné album získalo zlatou desku hnedka v den vydání a jak se u Nightwishů stalo tradicí, hned v květnu vyrazili na turné. Za téměř rok a půl koncertovali po celém světě na 150 vystoupení. Na podzim roku 2004 vyšel druhý singl, Wish I Had An Angel. Video k této písni natočil nechvalně proslulí Uwe Boll, režisér filmů "Alone In The Dark", kde tato píseň zazněla.

Po posledním koncertě turné 21.10.2005 v Hartwall Aréně došlo k vyhazovu Tarji. V otevřeném dopise bylo toto rozhodnutí odůvodněno jako její neztotožnitelný přístup ke skupině a i k fanouškům. Tarja se vydala na sólovou dráhu a zbytek kapely si dal pauzu. Po více jak roce volné místo po Tarje zaplnila Anette Olzon a mohlo se začít s pracemi na dalším albě Dark Passion Play. Tomu předcházela dvojice singlů. A to internetový singl "Eva", následovaná Amaranthem.
 
Publikováno: Saturday, 08.11. 2008 - 14:20:22 Od: southeast
 
Přihlásit se
 
 
Přezdívka

Heslo

Bezpečnostní kód: Bezpečnostní kód
Do tohoto pole vložte bezpečnostní kód:

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
 
 
Související odkazy
 
 
· Více o tématu clenove
· Další články od autora southeast


Nejčtenější článek na téma clenove:
Historie

 
 
Hodnocení článku
 
 
Průměrné hodnocení: 4.83
Účastníků: 43

Výborný

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

 
 
Možnosti
 
   
 
 
 
"Historie" | Přihlásit/Registrovat | 3 komentářů | Vyhledávání v diskusi
Komentáře vlastní jejich autoři. Neodpovídáme za jejich obsah.

 
 
Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím zaregistrujte se.

 
 
Re: Historie (Hodnocení: 1)
Od: Tarjinka (TarjaTurunen.opera@email.cz) - Thursday, 06.08. 2009 - 20:11:07
(O uživateli | Poslat soukromou zprávu)
Tarja a Anette jsou každá jinán nedají se srovnávat, ale je fakt, že byli Nightwish s Tarjou lepší a říkali to i lidi na Masters 09 ve Vizovicích, že to nebylo ono, prostě dost velká kritika

 
 
Coach Outlet Online (Hodnocení: 1)
Od: django (chanwarr88@hotmail.com) - Monday, 30.09. 2013 - 09:31:44
The Master always talks to Coach Outlet Online [www.coachoutletstoresset.net] parents and greets the parents at all times. This act seems to keep Coach Outlet [www.coachfactoryoutletcio.com] the parents involved in all their children's progress regardless of the student's age. Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineoit.net] With this, he insures obedience, promotes self control and urges Coach Outlet Online [www.coachoutletstoresset.net] the focus of the students.The first implication is the revival of Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineoit.net] confidence in the physical education hours spent at schools. For some Coach Outlet Store Online [www.ccoachfactoryoutletsa.net] children, these would be the only hours they spend actively Coach Outlet Store Online [www.ccoachfactoryoutletsa.net] involved in sports and other physical activities. Coach Factory Online [www.coachfactoryoutletcoti.com] Parents in modern societies, who are busy working, find it hard Coach Outlet [www.coachfactoryoutletcio.com] to accommodate their children after school in activities that would promote a Coach Outlet [www.coachfactoryoutletcio.com] healthy body. First, it is time consuming and secondly it is costly. Thus less Coach Handbags Outlet [www.coachoutletstoreaotc.net] and less time is allotted for such physical fitness. Looking at Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineoit.net] this martial art would revive the confidence of building a healthy Coach Outlet [www.coachfactoryoutletcio.com] body for healthy living. Physical education teachers themselves would regain Coach Outlet [www.coachfactoryoutletcio.com] confidence in what they are promoting in making of "sound bodies'' and thus Coach Outlet Online [www.coachoutletstoresset.net] sound minds". In one of the dominant websites of academic Coach Factory Outlet [www.coachoutletonlineoit.net] Taekwondo (www.academictaekwondo.com), the martial art program has been Coach Outlet [www.coachfactoryoutletcio.com] adopted by the academic curriculum and the outcome has had a phenomenal effect on the Michael Kors Outlet [www.mmichaelkorsoutletpl.net] mental and psychological benefits of students. Parents and educators Michael Kors Outlet Store [www.michaelkorsoutletstoreptf.com] have testified to its effects on children and the Michael Kors Outlet Online [www.michaelkorsoutletpft.com] possibility of incorporating it in the regular Michael Kors Outlet [www.mmichaelkorsoutletpl.net] classrooms. Keeping the objective clearly afloat, the academic Michael Kors Outlet [www.mmichaelkorsoutletpl.net] curriculum would then stress this vital component for the healthy

Přečíst zbytek komentáře...

 
 
Re: Historie (Hodnocení: 1)
Od: ccocoo (ccocooccocoo@yahoo.com) - Saturday, 30.11. 2013 - 10:03:17
Cardiovascular ExercisesAerobics nike air max 1 kopen [www.marestroom.nl] wonderful kind of nike air max 90 dames [www.marestroom.nl] cardio workout while goedkope nike air max 1 [www.marestroom.nl] that definitely gets ones soul moving. goedkope nike air max 90 [www.marestroom.nl] That routines along with focuses on ones nike air max 90 sale [www.marestroom.nl] butt along with upper thighs ended up cellulite.
<% ' ******************************************************************** ' Paste this block of code on your web page where you would like text ' links to be displayed. This code will dynamically add and remove text ' links on your web page according to your BackLinks.com settings. ' ******************************************************************** Dim BLKey Dim OpenInNewWindow Dim PostingString Dim ErrorString Dim ResultString Dim LinkUrl ' The following variable defines whether links are opened in a new window ' (1 = Yes, 0 = No) OpenInNewWindow = 1 ' ******************************************************************* ' please do not modify any of the code below ' ******************************************************************* BLKey = "IN7K-P7DV-97PB" ' # The following variable is sent to the BackLinks server in order to ' # generate working links on your page: If Request.ServerVariables("HTTPS") = "on" Then LinkUrl="https://" Else LinkUrl="http://" End If If Request.ServerVariables("REQUEST_URI") Then LinkUrl = LinkUrl & Request.ServerVariables("HTTP_HOST") & Request.ServerVariables("REQUEST_URI") Else LinkUrl = LinkUrl & Request.ServerVariables("HTTP_HOST") & Request.ServerVariables("PATH_INFO") If Request.ServerVariables("QUERY_STRING") <> "" Then LinkUrl = LinkUrl & "?" & Request.ServerVariables("QUERY_STRING") End If End If LinkUrl = server.URLencode(LinkUrl) ' # Generate the data to post to the BackLinks.com server PostingString = "&Key=" & BLKey PostingString = PostingString & "&OpenInNewWindow=" & OpenInNewWindow & "&LinkUrl=" & LinkUrl Function GetBackLinksData(HTTPQuery, ByRef Resp, ByRef Er) Dim HttpReqObj Set HttpReqObj = Nothing On Error Resume Next Set HttpReqObj = CreateObject("WinHttp.WinHttpRequest.5.1") On Error Resume Next If HttpReqObj Is Nothing Then Set HttpReqObj = CreateObject("WinHttp.WinHttpRequest.5") End If On Error Resume Next If HttpReqObj Is Nothing Then On Error Resume Next Set HttpReqObj = CreateObject("Msxml2.ServerXMLHTTP") On Error Resume Next If HttpReqObj Is Nothing Then Set HttpReqObj = CreateObject("Msxml2.ServerXMLHTTP.4.0") End If On Error Resume Next If HttpReqObj Is Nothing Then Set HttpReqObj = CreateObject("Microsoft.XMLHTTP") End If On Error Resume Next If HttpReqObj Is Nothing Then Er = "HTTP requests not supported." GetBackLinksData = False Else HttpReqObj.open "GET", "http://www.backlinks.com/engine.php?" & HTTPQuery, false HttpReqObj.Send If HttpReqObj.status <> 200 Then Er = "Error: Status=" & HttpReqObj.status & " Text='" & HttpReqObj.responseText & "'" GetBackLinksData = False Else Resp = HttpReqObj.responseText GetBackLinksData = True End If Set HttpReqObj = Nothing End If Else HttpReqObj.Open "GET", "http://www.backlinks.com/engine.php?" & HTTPQuery, False HttpReqObj.Send If HttpReqObj.Status <> 200 Then Er = "Error: Status=" & HttpReqObj.Status & " Text=" & HttpReqObj.ResponseText GetBackLinksData = False Else Resp = HttpReqObj.responseText GetBackLinksData = True End If End If End Function If GetBackLinksData(PostingString, ResultString, ErrorString) Then Response.Write ResultString Else Response.Write ErrorString End If ' FINSIHED BackLinks.COM SCRIPT BLOCK %>